Rzemieślnicy świętowali

Data: 24-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rzemieślnicy świętowali
W pilskim Cechu Rzemiosł Różnych uroczyście obchodzono Dzień Rzemieślnika. Władze Cechu uhonorowały wielu lokalnych przedsiębiorców oraz najdłużej zatrudnionych pracowników w firmach z naszego regionu. – Zaszczytem było dla mnie reprezentowanie władz powiatu na tak ważnym dla naszej lokalnej spolecznosci przedsięwzięciu. Przyznam, że przyjemność rozmów i spędzenia niedzielnego popołudnia pośród tak wartościowych, a zarazem niezwykle skromnych osób jest nie do przecenienia. Ogromny szacunek i podziękowania należą się wszystkim pilskim rzemieślnikom! – powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile.

- Rzemiosło przystosowało się do warunków wolnego rynku, chociaż w dalszym ciągu trzeba szukać nowych rozwiązań, żeby funkcjonować na bardzo dynamicznym rynku sprzedaży i usług. Dziś zakłady rzemieślnicze to małe, średnie i duże firmy. Brzmi dumnie: jestem szefem firmy: nie tylko kieruję, ale i sam osobiście pracuję, wytwarzam produkty, które trzeba potem zbyć. Wykonuję usługę, z której ma być zadowolony klient. Moja usługa nie tylko zależy od wykonania, ale także od ceny, jaką trzeba zapłacić i od terminu jej wykonania.Musimy wprowadzać nowe technologie i przekazywać je następcom – powiedział w swoim wystąpieniu Jan Janczewski, starszy Cechu Rzemiosł Różnych.

• Odznaczeni w Dniu Rzemiosła

Na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie wyróżnił następujące podmioty:

Honorowa Odznaka Rzemiosła :
Julian Wojnarowicz                        Zakład Mechaniki Pojazdowej w Pile
Tadeusz Majewski                         Zakład Mechaniki Pojazdowej i Konserwacji Podwozi w Pile

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile przyznała odznaki „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”.

Za zaangażowanie i promowanie środowiska rzemieślniczego srebrne odznaczenia otrzymują:

Anna Wiluś                        pracownik Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile
Piotr Józefowicz                 pracownik Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile
Teresa Piotrowska             pracownik „FOTO-DANIEL” w Pile
Alicja Rożek                      pracownik Zakładu Instal.Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile
Wojciech Thiede                pracownik Zakładu Instal.Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile
Marek Wołczyński             pracownik Zakładu Instal.Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za wybitne osiągnięcia przyznał dyplom Cechu Rzemiosł Różnych wraz z medalem  dla:

Romualda Selwata - Firma WYPIG w Pile, jeden z pierwszych pilskich rzemieślników, z okazji odznaczenia przez Prezydenta Polski „ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI” za dotychczasowe prowadzenie Firmy z tradycjami, nowoczesne technologie, wzorową estetykę wykonywania usług.

Eugeniusz Osesek - Prezes Pilskiego Bractwa Kurkowego TARCZA w Pile

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za wybitne osiągnięcia i zasługi dla Cechu Rzemiosł Różnych w Pile przyznał dyplom z medalem Cechu Rzemiosł Różnych dla:

Zbigniewa Grabowskiego - Zakład Dekarski w Pile,
Urszuli Kwiatkowskiej - Studio Fryzjerskie Damsko-Męskie w Pile,
Łucji Rusieckiej - Salon Fryzjerski w Wyrzysku,
Bronisława Bilika i Wiesława Andrzejewskiego - „AUTOWTRYSK” s.c. w Pile,
Franciszka Miedzińskiego - „CHRUPEK” PPHU Sp.J. Miedzińscy F.P.T.  w Złotowie.

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile wyróżnił za długoletnie prowadzenie działalności gospodarczej  - Dyplomem Jubileuszowym :

za 25 lat prowadzenia działalności gospodarczej :
Jana i Adama Praniuk  - PHU AMON w Pile

Podziękowania dla rzemieślników za udział w VII Subregionalnych Targach Pracy i Kariery:

Anna Palus i Urszula Kwiatkowska                    Studio Fryzjerskie Damsko-Męskie w Pile
Jerzy Witkowski                                                Zakład Ogólnobudowlany w Pile
Wojciech Tokarski                                            Meble Produkcja-Handel w Pile
Adam Nowak                                                   „ZODAN” Zakład Obróbki Drewna w Wysokiej
Daniel Balukiewicz                                             FOTO-DANIEL w Pile
Tadeusz Dziekan                                                Zakład Tapicerski w Pile
Stanisław Smoguła                                             ELZAS w Pile
Adam Luboński                                                 AUTO-LUBOŃSKI w Pile